Додано нову продукцію від Інституту передових інформаційних технологій (ІПІТ)
Однією з найактуальніших проблем підвищення якості знань, рівня сформованості умінь і навичок, збільшення інтересу учнів до вивчення предмету у загальноосвітніх закладах є створення відповідних діяльнісних середовищ. Систематичне використання діяльнісного підходу у навчанні потребує розробки оригінальних підручників і методики проведення учбових занять.
Педагогічні програмні засіби (ППЗ)від Інституту передових інформаційних технологій створені згідно з чинною навчальною програмою відповідно до предмету, затвердженою Міністерством освіти і науки України з метою організації продуктивної пізнавальної діяльності учнів для засвоєння математичних знань, формування умінь працювати з інформацією, розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, умінь аналізувати та узагальнювати.
ППЗ містить тексти та ілюстрації, аудіо супровід, анімаційні фрагменти, завдання для програмованого контролю рівня навчальних досягнень учнів, інтерактивні ресурси тощо.
Цей ППЗ має широкий спектр демонстраційних можливостей:
- анімація процесів, які складно або й неможливо спостерігати у природному середовищі;
- збільшення або зменшення зображень, їх переміщення, зміна напрямку спостереження тощо.
Разом з цим ППЗ надає можливості для індивідуалізації та диференціації навчання, контролю та самоконтролю рівня навчальних досягнень учнів. Він має інформаційно-довідкову систему для самостійного пошуку учнем необхідної інформації та систему діалогового режиму.
Зміст ППЗ узгоджується з підручниками та навчально-методичними посібниками з предмету.
1. Рекомендації вчителю
Даний ППЗ може бути використаний вчителем:
- для підготовки та проведення уроків;
- для створення власних уроків та редагування існуючих;
- для проведення тестового контролю знань учнів;
- для проведення індивідуальних і факультативних уроків.
Використання ППЗ на уроці має регламентуватися санітарно-гігієнічними вимогами як у часі, так і в культурі (технології) роботи.
Вчитель повинен чітко стежити за цими нормативами і забезпечувати їх виконання.
На уроці кожний учень може працювати з ППЗ індивідуально, чітко дотримуючись методичних вказівок вчителя. За умов, коли не всі учні класу (групи) забезпечені окремим комп’ютером, учитель може організовувати навчальну діяльність за допомогою одного комп’ютера, демонструючи на екрані зміст програмного засобу. В таких випадках необхідно чітко стежити за діяльністю як усього класу, так і кожного учня, спонукати їх до активної комунікативної діяльності.
Навчальній матеріал ППЗ має бути засвоєний всіма учнями. Цьому сприяють оптимізована система вправ і завдань, а також ілюстрації та різноманітні засоби орієнтування.
2. Рекомендації учню
Педагогічний програмний засіб розроблений відповідно до програми для загальноосвітніх навчальних закладів, орієнтований на сучасні форми навчання із забезпеченням сумісності з традиційними методами та прийомами навчання в повній відповідності з документами, що регламентують зміст освіти.
Увесь курс складається з певної кількості уроків, що відповідає навчальній програмі. Для самостійного вивчення матеріалу учень вибирає потрібний урок з розділу ППЗ „Урок” та розпочинає самостійне вивчення.
Кожен урок розкриває конкретну тему згідно навчальної програми та містить засоби для пояснення та засвоєння необхідної теми: малюнки, фотографії, тексти, таблиці, графіки, діаграми, звукове супроводження уроку, аудіо та відеофрагменти тощо.
Для перевірки знань учня передбачені контрольні запитання та завдання, тести для самоконтролю та контролю. У випадку хибної відповіді передбачені посилання на повторне засвоєння теоретичного матеріалу.
3. Мінімальні технічні вимоги та вимоги до рівня підготовки спеціалістів, що будуть працювати електронним засобом
Спеціалісти, що мають працювати з ППЗ, повинні знати основи роботи у середовищі ОС Microsoft Windows XP, Microsoft Windows 98.
Мінімальні технічні вимоги:
Вимоги до комп’ютера викладача:
- процесор х86 сумісний з тактовою частотою від 1100 МНz;
- 128 Мб. ОЗП;
- SVGA 16 Мб + directX сумісна;
- CD-ROM 10-speed;
- клавіатура;
- миша;
- стереогарнітура.
Вимоги до комп’ютера учня:
- процесор х86 сумісний з тактовою частотою від 800 МНz;
- 128 Мб. ОЗП;
- SVGA 16 Мб + directX сумісна;
- CD-ROM 10-speed;
- клавіатура;
- миша;
- стереогарнітура (головні телефони + мікрофон).
Більш детально про продукцію дивіться тут --> ІПІТ.